Rajd Czterech Granic dawnymi samochodami02-07-2014

5 lipca na parkingu przy hali sportowej MOSiR w Sycowie będzie miał miejsce pierwszy punkt kontrolny pojazdów biorących udział w I RAJDZIE CZTERECH GRANIC. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie został partnerem organizowanego rajdu. Zapraszamy mieszkańców Sycowa na parking przy ul. Komorowskiej (hala MOSiR-u) do śledzenia tego wydarzenia oraz gorącego dopingu wszystkich uczestników rajdu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

 REGULAMIN: I RAJD CZTERECH GRANIC 2014

  1. Organizatorem imprezy turystycznej pod nazwą I Rajd Czterech Granic 2014 jest Gospodarstwo Agroturystyczne Hubert w Nowej Wsi Książęcej. Termin imprezy sobota, 5 lipca 2014.
  2. Rajd jest imprezą turystyczno-krajoznawczą przeznaczoną dla samochodów oldtimerów rozgrywaną w otwartym ruchu drogowym. Trasa przebiega przez cztery zaprzyjaźnione województwa - wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i łódzkie.
  3. Baza rajdu i siedziba organizatora: Gospodarstwo Agroturystyczne Hubert Nowa Wieś Książęca 23, 63-640 Bralin k/Kępna, tel.: 601 913 137, e-mail: biuro@agroturystykahubert.pl.
  4. Kierownictwo rajdu:
    • Dyrektor Rajdu - Jacek Blum
    • Wicedyrektor ds. organizacyjnych - Wioletta Dachowska
    • Wicedyrektor ds. sportowych - Julian Obrocki
    • Szef badania kontrolnego pojazdów i próby slalomowej w Kępnie - Jacek Norkiewicz
  5. Idea rajdu - propagowanie turystyki motorowej i kolekcjonowania starych pojazdów oraz zwiedzanie historycznych miast poprzez przejechanie zabytkowymi samochodami-oldtimerami trasy przebiegającej przez turystyczne, bardzo atrakcyjne rejony aż czterech województw.
  6. Do rajdu dopuszcza się wszelkie pojazdy samochodowe wyprodukowane do roku 1980 włącznie. Samochody będą podzielone na dwie klasy wg pojemności silnika - do 1.000 ccm i powyżej 1.000 ccm, a każda klasa dodatkowo wg roku produkcji pojazdu; do 1970 włącznie i 1971-1980. Organizator może dopuścić samochody młodsze, ale nie biorą one udziału w klasyfikacji rajdu, a jedynie w dodatkowej klasyfikacji GOŚĆ. Jeśli zgłosi się minimum 5 samochodów jednej marki np. Polskich Fiatów 125p organizator wprowadzi dodatkową klasyfikację tej marki. Ze względu na rozgrywanie rajdu na drogach publicznych pojazdy muszą posiadać aktualny dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC i NW, a całą trasę należy przejechać zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego.
  7. Do rajdu dopuszcza się załogi minimum 2 osobowe, w których kierowca musi posiadać aktualne prawo jazdy.
  8. Wpisowe (bez względu na ilość osób) wynosi 100 zł od jednej załogi. W ramach wpisowego załogi otrzymują dwa numery startowe na drzwi, tablicę rajdową do umieszczenia z przodu pojazdu oraz upominki (dla dwóch osób).
  9. Trasa o całkowitej długości 150 km rozpoczyna się i kończy w miejscowości Nowa Wieś Książęca k. Bralina i przebiega przez następujące miasta: Syców, Oleśnica, Namysłów, Wieruszów, Kępno. Organizator dostarczy uczestnikom szczegółowy opis trasy (itinerer).
  10. Załogi startują w odstępach 1 minutowych.
  11. W miastach na trasie będą ustawione punkty sędziowskie sprawdzające i potwierdzające czas i prawidłowość przejazdu załóg. Niektóre punkty mogą potwierdzać przejazd bez pomiaru czasu jako punkty kontroli przejazdu. Szczegóły w dostarczonej przez organizatora karcie drogowej. Dodatkowo na Rynku w Kępnie rozegrana zostanie slalomowa próba zręcznościowa. Obowiązkiem uczestniczących załóg jest przejechanie z potwierdzeniem całej trasy rajdu wg opisu organizatora.
  12. Całą trasę, jak i poszczególne etapy należy pokonać ze średnia szybkością 30 km/h. W miastach etapowych będą ustawione Punkty Kontroli Czasu, w których załoga jest zobowiązana we właściwej minucie podać sędziemu do ostemplowania kartę drogową. W przypadku ostemplowania karty w niewłaściwej minucie załoga otrzymuje karę 10 sek.. za minutę przy późniejszym wjeździe i 20 sek. za minutę przy wcześniejszym wjeździe. W przypadku przyjazdu przed czasem załoga nie tarasując przejazdu powinna poczekać na swój czas przed punktem sędziowskim. Kar za niepunktualny wjazd na PKC nie można odrabiać.
  13. Na trasie rajdu na rynku w Kępnie przeprowadzona będzie zręcznościowa próba slalomowa, wg dostarczonego rysunku. Załogi startują pojedynczo wg wskazań startera. Pomiar czasu z dokładnością do 1/10 sek. Start "zatrzymany". Ostatnie 5 sek. do startu starter odlicza głośno i pokazuje na palcach. Falstart - kara 5 sek. Meta "zatrzymana" między osiami samochodu. Jeśli załoga na mecie przejedzie za daleko musi cofnąć kosztem własnego czasu. Przewrócenie słupka - kara 3 sekundy.
  14. Klasyfikacja - zwycięzca rajdu w klasyfikacji generalnej, w poszczególnych klasach, w klasyfikacji Pań oraz w klasyfikacjach markowych zostanie wyłoniony przez zsumowanie czasu z próby slalomowej i wszystkich kar na trasie rajdu.
  15. Pół godziny przed startem organizator przewiduje odprawę dla zawodników poświęconą szczegółom przebiegu rajdu oraz zastrzega sobie prawo wprowadzenie dodatkowych komunikatów i modyfikacji regulaminu, które będą opublikowane na tablicy ogłoszeń rajdu i na stronie internetowej.
  16. Zgłoszenia do rajdu - poprzez stronę internetową, mailem lub pocztą muszą dotrzeć do organizatora do dnia 3 lipca.