W Sycowie po raz 18-ty zagramy dla Rodaków na Wschodzie23-01-2021

31 stycznia 2021 roku w Sycowie na Dolnym Śląsku odbędzie się XVIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Na koncert Zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak, Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

 

- To wydarzenie jest dla Sycowa znakiem czasu i symbolem naszego przywiązania do Rodaków ze Wschodu. Trzeba podkreślić, że Syców zaraz po wojnie został w dużej mierze zasiedlony przez Polaków ze wschodniej części Polski, dlatego to wydarzenie jest świętem naszej całej społeczności - mówi Dariusz Maniak.

Koncert rozpocznie się o godz. 16:00, a  z powodu obostrzeń epidemiologicznych, będzie można oglądać go online na stronach sycow.pl oraz fb.com/mig.sycow. O godzinie 13:00 w TVP Polonia transmitowana będzie Msza Św. w intencji Ojczyzn.

Wrażeń z całą pewnością nie zabraknie. Występy lokalnych wokalistów z Grupy Assol działającej przy CK w Sycowie, zespołu BENE oraz wokalistów z grupy SCALA będą przeplatane wspomnieniami z poprzednich Koncertów oraz transmisje występów naszych Rodaków ze Wschodu. Ponadto widzowie będą mogli usłyszeć pozdrowienia od przedstawicieli polskich środowisk z Syberii, Ukrainy, Białorusi i polskich dyplomatów współpracujących z Polonią. 

Kilka dni przed koncertem uruchomiona będzie finansowa zbiórka na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie, która w tym roku przeprowadzona będzie na portalu “zrzutka.pl”  i potrwa do 7 lutego. Tutaj można wpłacać środki: https://zrzutka.pl/b523pm

XVIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie Patronatem Honorowym objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. 

Zapraszamy do oglądania transmisji i wspierania naszych Rodaków.