Gertruda Kurzawa


Gertruda Kurzawa


Gertruda Kurzawa - wieloletnia pracownica sycowskiej służby zdrowia urodziła się 2 marca 1931 r. w miejscowości Turkowy. Zawsze pełna zaangażowania i oddania. Niejednokrotnie społecznie pomagała i służyła ludziom, którzy potrzebowali pomocy medycznej. Bez zważania na własne zdrowie docierała do najdalej oddalonych mieszkańców naszej Gminy, aby nieść pomoc. Zawsze uśmiechnięta i radosna. Miła i uprzejma dla wszystkich, których spotkała na swojej drodze. Jest niedoścignionym wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy pracują na rzecz drugiego człowieka. Teraz, kiedy już odeszła na zasłużoną emeryturę, nadal z oddaniem i zaangażowaniem pomaga tym, którzy się zwrócą do niej o pomoc.
Znany nam wszystkim jest obraz Pani Gertrudy na rowerze, która nie zważając na pogodę dociera do tych wszystkich, którzy czekają na jej wsparcie, poradę i zawodowe doświadczenie. Szczególnie doceniamy codzienną działalność Pani Gertrudy nakierowaną na
pomoc innym. Jest wzorem do naśladowania dla nas wszystkich.

 

 

Pani Gertruda Kurzawa odebrała tytuł "Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Syców" podczas Sesji Rady Miejskiej  25 października 2007 r.