WIADOMOŚCI - aktualności

 • Syców włączył się w ogólnopolską akcję „Polska biega”. 7 maja o godzinie 11.00 w parku miejskim odbędzie się bieg otwarty na dystansie od 400 m do 4 km - w zależności od wieku uczestników różne odległości - którego  organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W akcję włączą się szkoły i przedszkola, ale udział w niej może wziąć każdy z nas. W imieniu organizatorów zapraszamy całe rodziny, przyjaciół i współpracowników na to majowe i radosne pospolite ruszenie, w piątek 7 maja do parku tuż obok kościoła ewangelickiego.

 • Szukamy talentów piłkarskich! 30 maja 2010 r. na boisku Orlika przy ul. Ogrodowej  w Sycowie o godz. 15:00 odbędzie się nabór do Akademii Orlika. Uczestnikami programu są dzieci w wieku od 6 do 8 lat, które będą przechodzić testy sprawnościowe.

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza na trzecią edycję zawodów kolarskich w lidze MTB. Impreza, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 października w sycowskim parku skierowana jest do dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia w trzech kategoriach wiekowych. Początek o godzinie 14.00. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kapica. W przypadku niesprzyjającej aury zawody przeniesione zostaną na wiosnę.

 • W sycowskim MOSiR-rze zapowiada się kolejna ciekawa impreza sportowa. Przed sycowską publicznością wystąpi kadra Polski. Po raz drugi w hali sportowej przy ulicy Komorowskiej odbędzie się jeden z meczów Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych Kępno – Cup 2010. W naszej hali rozegrany zostanie mecz reprezentacji mężczyzn Polski i Turcji, pozostałe odbędą się w Kępnie. Rozpoczęcie w Sycowie: 29 października 2010 r. o godzinie 11.00. Patronat nad imprezą objął burmistrz Sycowa Sławomir Kapica. Turniej wpisuje się w dobrosąsiedzką współpracę obydwu miast.

 • Przed nami wysokiej rangi impreza sportowa i artystyczna - Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sławomira Kapicy, który odbędzie się 30 października w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Już po raz drugi organizowany w Sycowie turniej charakteryzować będzie wyższa niż w ubiegłym roku klasa zawodników, a więc i wyższy poziom zawodów, tzw. klasa S. Impreza podzielona będzie na trzy bloki, pomiędzy którymi następować będą godzinne przerwy. Współorganizatorem jest Szkoła Tańca Tango – Styl Wrocław. Patronat medialny: Gazeta Sycowska. Początek o godz. 10.00. Zapraszamy!

 • Na Sycowską Galę Boksu pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sławomira Kapicy zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wydarzenie odbędzie się 6 listopada o godz. 11.00 w hali sportowej przy ul. Komorowskiej. W 20 walkach wystąpi 40 zawodników w różnych kategoriach wagowych. W gali pod egidą Polskiego Związku Bokserskiego walczył będzie sycowianin Maciej Górowski. Gościem imprezy będzie Wojciech Bartnik - ostatni medalista olimpijski w boksie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, UKS Jedynka Syców i Szkolny Związek Sportowy zapraszają na XVI Memoriał Józefa Krakowskiego w Piłce Siatkowej, który odbędzie się 26 marca 2011 r. o godz. 10.00 w hali sportowej przy ulicy Komorowskiej. W turnieju wezmą udział zespoły młodzików i kadetek z województwa dolnośląskiego oraz województw ościennych. Zapraszamy!

 • Ryk silników, wspaniała parada ulicami Sycowa, prezentacja motocykli w sycowskim rynku oraz ilość decybeli taka, że mieszkańcy placu Wolności zadrżeli o fasady domów, to znak, że na II Zlot Motocyklowy do Sycowa przyjechała motoryzacyjna brać na swych jednośladach z Dolnego Śląska i okolicznych województw.

 • Podopieczni Akademii Orlika z Sycowa mieli swoje pięć minut na boisku Śląska Wrocław podczas meczu ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze. Młodzi zawodnicy po raz pierwszy wprowadzali piłkarzy drużyn tak utytułowanych na murawę boiska, więc i przeżycie to dla nich niecodzienne. - Ekscytujące dla młodzików wydarzenie było możliwe dzięki współpracy, jaką MOSiR nawiązał w czerwcu tego roku ze Śląskiem Wrocław – powiedział Adam Hrehorowicz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie.

 • W sycowskim MOSiR-ze rozegrano mecze trzeciego turnieju filii WKS Śląska Wrocław w piłce nożnej. Przystąpiło do niego sześć filii z Dolnego Śląska: Kłodzko, Prusice, Kondratowice, Oleśnica, Milicz, Syców. Mecze rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: 1-3 i 4-6 klas podstawowych odbywały się równolegle na dwóch boiskach hali. Głównym celem cyklu turniejów jest popularyzacja piłki nożnej i rywalizacja sportowa oparta na zasadach fair play, z możliwością pokazania swoich indywidualnych umiejętności na tle pozostałych zawodników. Kolejny, czwarty już turniej filii WKS Śląsk zostanie rozegrany 11 grudnia w Prusicach.

 • Pod koniec listopada 2011r. ruszyła kolejna edycja „Sycowskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki”. Do rozgrywek zgłosiło się 5 zespołów. Mecze odbywały się w dwóch kolejkach systemem „każdy z każdym”. Drużyny spotykały się w soboty w godzinach porannych bądź popołudniowych, by rozegrać poszczególne mecze. Sędziami głównymi byli Adam Wójcik i Przemysław Durzyński. Ostatnie mecze rozegrane zostały w dniu 24 marca 2012r., po których wręczone zostały nagrody. Zwyciężył zespół Poprawa Kobyla Góra. Zawodnikiem najlepiej punktującym w całych rozgrywkach został Robert Zaradny z drużyny Oldschool Syców, zdobywając 179 punktów.       

 • Zapraszamy dzieci na imprezy z okazji Dnia Dziecka. Wśród propozycji dla dzieci znajdą się między innymi: gry i zabawy dla najmłodszych; turnieje: piłki nożnej, tenisa stołowego, boulles, piłki siatkowej; zawody kajakowe i rowerków wodnych; pokazy jazdy na skatepark; kącik małego artysty: warsztaty ceramiczne, warsztaty „szklimy i bawimy” – malowanie na szkle, warsztaty kukiełkowe; atrakcje: place zabaw, dmuchańce, wata cukrowa, lody, gofry, smakołyki z grilla. Ropoczęcie: 01.06.2012 r o godzinie 13:30. Miejsce: ul. Ogrodowa przy boisku ORLIK. Organizatorami są: Urząd Miasta i Gminy w Sycowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury.        

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza wszystkich miłośników jednośladów na III Zlot Motocyklowy. Prezentacja motocykli, paradny przejazd ulicami Sycowa, konkurencje zlotowe nad zalewem w Stradomi i koncert zespołu bluesowego Wielebny Blues Band to niewątpliwe atrakcje tego wydarzenia, które będzie miało miejsce 21 lipca 2012 r. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w sycowskim rynku. W imieniu organizatorów zapraszamy.

 • Na boisku Orlik w Sycowie przy ulicy Ogrodowej odbędą się eliminacje wojewódzkie amatorskiej ligi piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych, w których wystąpią zespoły z Dolnego Śląska. Termin rozgrywek dla grupy wiekowej +16 - 01.09.2012 r. godz. 9:30 oraz dla grupy wiekowej +35 - 08.09.2012 r. godz. 13:00. Więcej o projekcie „Orlik Polska”, czyli Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika na stronie  www.orlikpolska.pl       

 • /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza chłopców w wieku 10-11 lat na III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Zapisy w biurze MOSiR do 07.09.2012 r. (piątek). Kontakt: 608-555-938 lub 785 51 44. Eliminacje gminne odbędą się 11.09.2012 r. (wtorek) o godz. 15.00, natomiast eliminacje wojewódzkie 19.09.2012 (środa) o godz. 15.00 na orliku przy ul. Ogrodowej.

 • W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, a także osoby rywalizujące w kategorii open. 

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza na imprezy, które odbędą się w najbliższym czasie:1. 19 grudnia 2012 r. godz. 9:30 na hali MOSiR  - „Przedszkolaki Twisteraki”.2. 20.12.2012 r. godz. 15:30 - Mikołaj w świetlicy w Działoszy. Organizatorem jest Sołtys i Rada Sołecka w Działoszy oraz MOSiR w Sycowie.

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza na VII edycję Halowej Ligi Piłki Nożnej Zina Sycówka Cup 2013. Zawody odbędą się 10 lutego 2013 r. o godz. 13.00. Finał uświetni występ cheerleadrek.

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza w dniu 16 lutego 2013 r. do Hali MOSiR na Turniej Impel Akademii w Minisiatkówce Dziewcząt. Wystąpią: Zespół Szkół w Szewcach,  Szkoła Podstawowa z Bierutowa, ze Smolnej, z Bielan Wrocławskich, UKS DWÓJKA Milicz, UKS JEDYNKA Syców, MLKS ECHO Twardogóra. Początek godz. 10:00.

 • Zapraszamy do hali MOSiR-u w Sycowie na XVIII Memoriał im. Józefa Krakowskiego w Piłce Siatkowej, który odbędzie się 23 marca 2013 r. o godz. 10:00. W zawodach wezmą udział zespoły z Ostrzeszowa, Twardogóry, Wielunia, Sycowa w grupie młodzików oraz z Legnicy, Lubina, Opola, Wielunia, Zdun i Sycowa w grupie kadetów.